Aplikacje poprawiające anonimowość przy korzystaniu z sieci.

8-O
Żadna z tych aplikacji nie zapewni nam pełnej anonimowości.Jedyne co robią, to utrudnienie procesu identyfikacji Cały czas trzeba pamiętać, że nic nie daje nam stu procentowej gwarancji na anonimowość w Internecie..

TOR

Pakiet TOR korzysta z technologii trasowania cebulowego. Polega ona na szyfrowaniu informacji oraz ich wysyłaniu przez kilka węzłów. (routery cebulowe). Twórcy tej aplikacji twierdza , że jej stosowanie wręcz uniemożliwi namierzenie tożsamości internauty. Dodatkowo, program ten pozwala również uzyskać dostęp do stron internetowych zablokowanych przez dostawcę Internetu. Aplikacja TOR jest prosta w obsłudze i nie wymaga specjalnej konfiguracji, integruje się ze wszystkimi popularnymi przeglądarkami i uruchamia się automatycznie wraz ze startem systemu.

ProxyWay

Freeware. Zajmuje mało miejsca na dysku. Aplikacja ta umożliwia nam ukrywanie naszego prawdziwego adresu IP oraz pozwala  sprawdzić stan serwerów pośredniczących co pozwala wybrać te, które działają możliwie najefektywniej.  Przydatna, jednakże nie najlepsza.

UltraSurf

UltraSurf 9 to w pełni darmowy program służący nam do anonimowego korzystania z Internetu. Szyfruje połączenie z siecią, ukrywa nasz adres IP, usuwa historię przeglądania stron WWW jak i również wszystkie ciasteczka cookies. Co więcej, UltraSurf 9  umożliwia nam również ominięcie wszelkiego rodzaju cenzury i blokad, dając nam pełny dostęp do nieograniczonego Internetu.

Linki do innych stron internetowych, i komentarze które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji podanych przykładów według oceny subiektywnej zespołu  Ślady na Internecie. Aktualizacja została dokonana w czasie ostatniej rewizji (marzec 2012). Jeżeli ktokolwiek nie zgadza się z naszymi opiniami, zauważy dezaktualizację naszych linków, błędy merytoryczne lub chciałby wyrazić swoją własną, podpartą argumentami opinię, prosimy o zostawienie nam wpisu w komentarzach.

Iqarius Creation Group
Marzec 2012

jak usunąć ślady ,
Copyright 2009 - 2012 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.