Weryfikacja adresu emailowego przez Google.

8-O
Posiadając konto e-mailowe w Google (gmail.com) jesteś w pewien sposób zabezpieczony przed wyrafinowanym spamem przez osoby piszące do ciebie z ukrytego konta e-mail. .

phishing warning

Takie ostrzeżenie jest wyświetlane, gdy nadawca twierdzi, że wysyła wiadomość z Gmaila, ale nie jet to prawdą. Wszystkie wiadomości wysyłane z Gmaila powinny zawierać specjalne informacje (nazywane danymi uwierzytelniania), które pozwalają na weryfikację tego, czy wiadomość została wysłana przez użytkownika Gmaila.

Jeśli jest wyświetlany komunikat ostrzegawczy, oznacza to, że brakuje tych danych uwierzytelniania. Brak danych może oznaczać, że wiadomość została sfałszowana i w rzeczywistości nie została wysłana przez tego nadawcę albo że została wysłana przez nadawcę za pośrednictwem innej witryny.

Jeżeli zobaczysz takie ostrzeżenie upewnij się, że e-mail został wysłany przez wskazanego nadawcę. Jeśli nadawca wydaje się podejrzany, nie podawaj żadnych informacji osobistych ani nie korzystaj z linków.

Więcej porad na temat tego, jak nie zostać ofiarą oszustwa dokonanego przy użyciu poczty e-mail, znajdziesz tutaj. ii

Iqarius Creation Group
Marzec 2012

Ślady emailowe ,
Copyright 2009 - 2012 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.