Głupota na internecie. Policja wydała mandat na podstawie publikacji filmiku na YouTube – czyli historia bezmózgowca.

8-O
Pewien Kandyjczyk umieścił na portalu YouTube film, na którym widać, jak łamie przepisy drogowe i naśmiewa się z policji. Po kilku godzinach mandat dostarczono mu do domu.


Na nagraniu widać młodego mężczyznę, który wykrzykuje wyzwiska pod adresem policji i oznajmia, że nie ma zapiętych pasów. W ręku trzyma telefon komórkowy, przejeżdża skrzyżowanie na czerwonym świetle. Przez chwilę widać jadący za nim radiowóz. Pirat drogowy, śmiejąc się do rozpuku, oznajmia też, że jedzie do biura firmy ubezpieczeniowej i podaje kilkakrotnie jej nazwę.

Dostępne dane wystarczyły policjantom do identyfikacji mężczyzny. Następnego dnia rano po prostu udali się do wspomnianego ubezpieczyciela i sprawdzili, o której godzinie niejaki Patrick – który w dodatku w internetowym pseudonimie użył własnego nazwiska – odwiedził biuro firmy. Po kilku godzinach policjanci dysponowali wszystkimi informacjami potrzebnymi do wystawienia mandatu – relacjonował dziennik „La Presse”.

Pirat drogowy „zarobił” 9 punktów karnych i trzy mandaty na łączną kwotę 356 dolarów kanadyjskich (ok. 1 tys. zł) za: niezatrzymanie się na czerwonym świetle, prowadzenie bez zapiętych pasów i używanie telefonu komórkowego podczas jazdy. Wszystko z dostawą do domu.

Pat, któremu internauci nie szczędzili złośliwych i dosadnych komentarzy, nie ma już swojego konta na YouTube, ale w internecie dostępne są kopie czterominutowego nagrania.

Z Toronto Anna Lach (PAP) wideo ii

Iqarius Creation Group
Czerwiec 2012

głupota na internecie ,
Copyright 2009 - 2012 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.