Cyberprzemoc – ciemne strony internetu

Cyberprzemoc

W Polsce problem cyberprzemocy został zauważony po samobójstwie gdańskiej licealistki w 2006 roku. Popełniła je ona po tym, jak została upokorzona przez swoich kolegów. Nagrali oni kamerą w telefonie moment znęcania się nad nią. Pojawiły się też pogłoski o molestowaniu. Chłopcy grozili dziewczynce, że opublikują film w internecie, co w efekcie doprowadziło do samobójstwa gimnazjalistki. Po tym wydarzeniu problem został zauważony i szkoły, nauczyciele, a także uczniowie i rodzice zaczęli zauważać akty cyberprzemocy. Zaczęto mówić o niej jako o poważnym problemie społeczeństwa informacyjnego.

Artykuł Katarzyny Blak ..

Ciemne strony internetu

Portale społecznościowe, kanały wideo, strony informacyjne czy rozrywkowe – to, czym dla większości z nas jest internet – stanowi zaledwie 1 proc. sieci. Pozostałe 99 zajmuje Deep Web, nazywany też ciemną stroną internetu. Tu można znaleźć wszystko: od nudnych wyników badań po usługi hakerskie, narkotyki, pornografię (w tym dziecięcą) aż po broń.

apla

Materiały uzupełniające w tematyce ciemne strony internetu:

  • www.tvp.info - Najciemniejsze zakątki internetu. Jak można zniszczyć komuś życie albo zlecić zabójstwo.   (iq.link zaktualizowany 2015-02-10)

„`

Iqarius Creation Group
Luty 2015

Co robimy źle? , ,
Copyright 2009 - 2012 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.