Jesteś pod ciągłą kontrolą.

8-O
Internet to Wielki Brat, który wszystko widzi. Ale tak naprawdę Internet to wielkie korporacje, które zbierają informacje o tobie żeby potem z zyskiem je sprzedac.


Internet przechowuje kopie wszystkich twoich listów. A także: adresy, telefony, profile twych bliskich i znajomych, imię psa/kota, preferowane kolory/filmy/piosenki, zdjęcia, adresy odwiedzanych stron, spis ulubionych rzeczy, schemat instalacji alarmowej. Wszystko, co wrzucasz do internetu lub klikniesz – dla wygody. -Nikt odpowiedzialny nie może zaręczyć, że te informacje są w pełni bezpieczne – mówi Sebastian Małycha, szef Mediarecovery, znanej firmy wyspecjalizowanej w informatyce śledczej. Sam trzyma wszystkie dane w laptopie. Zaszyfrowane. – Ale większość ludzi wrzuca do sieci informacje niemal odruchowo, bez żadnej refleksji. Niektórzy są wręcz ekshibicjonistami. Przechowują w tzw. chmurze, czyli w internecie, na obcych serwerach, najintymniejsze szczegóły swego życia.

 

O tym i o innych zagrożeniach jakie sami sobie stwarzamy przeczytać można w artykule napisanym w maju 2012r.

Iqarius Creation Group
Czerwiec 2012

Ślady trwałe ,
Copyright 2009 - 2012 © ICG. Projekt IQ-arius. Portale dla każdego.
Linki, które pokazujemy na tej stronie służą do ilustracji przykładów podanych w danym artykule. Ich aktualność była sprawdzona przez edytora.